استایلینگ

آنچه که درباره ی استایلینگ و استایلیست باید بدانید؟

استایلینگ به معنای سبک و شیوه های متفاوتی است که در حیطه مد و طراحی لباس به نوع پوشش و انتخاب سبک ها و رنگ ها می گویند که تو سط استایلیست طراحی می شود ، و بیانگر نوع نگاه و شخصیت هر فرد است به همین خاطر استایلینگ اهمیت زیادی دارد و ارتباط تنگاتنگی به نوع نگرش افراد نسبت به محیط پیرامون خود دارد.

به چه کسی استایلیست می گویند؟

استایلیست و طراح سبک لباس کسی است که سبک های و برند های مختلف لباس را بشناسد. به روانشناسی و مبانی رنگ ها و شخصیت ها آشنایی کامل داشته باشد ، برندهای مختلف را تجزیه و تحلیل کند ، با تجارت مد آشنا باشد . توانایی ایده پردازی ، خلاقیت و آینده نگری در زمینه مد و هماهنگ کردن اجزای مختلف لباس را با اکسسوری های مختلف ( کیف / کفش / زیورآلات / کلاه / حتی آرایش و مدل مو) را داشته باشد.
استایلیست شخصی است که به من و شما می گوید : چه نوع لباسی خریداری کنیم و بپوشیم و چه رنگ و طرح و لباسی را با چه چیز دیگری هماهنگ کنیم .


استایلیست مسئول به وجود آوردن یک استایل برای یک مدل یا شخصی است. اکثر هنرمندان و افراد مشهور جهان یک یا چند استایلیست دارند و از آنها مشاوره می گیرند تا برای اجرای های تلویزیونی و یا کنسرتهای خود آماده شوند .
مثلا هنر پیشه ای قصد رفتن به مراسم فرش قرمز را دارد برای انتخاب استایل مناسب خود از یک استایلیست کمک می گیرید. استالیست وظیفه دارد استایل ، نوع لباس ، کیف ، کفش ، اکسسوری ، نوع برند ، نوع آرایش و مدل مو را برای هنر پیشه مشخص کند .

استایلیست وظیفه فراهم نمودن تمامی محصولات مورد نظر را بر عهده دارد . و بعد از انتخاب نهایی سفارش انجام می شود تا در زمان مناسب تمامی لباس ها و اکسسوری و… برای آقا و خانم بازیگر یا مدلینگ هماهنگ و ست شود . مدیریت زمان برای تمامی موارد مورد نیاز یکی از مهم ترین نکاتی است که یک استایلیست باید به آن توجه کند .

استایلیست
استایلیست

چرا استایلینگ اهمیت زیادی دارد

پوشیدن لباس های برند و گران قیمت نشانه بارز بودن استایل و شخصیت یک فرد نیست ولی نوع هماهنگ سازی و رعایت اصول در نگاه مردم به شخصیت افراد تاثیر زیادی دارد . و این ما هستیم که تعیین میکنیم دیگران چگونه با ما رفتار کنند . به همین خاطر آشنا شدن با هنر استایلینگ و انتخاب یک پوشش صحیح می تواند در تعاملات اجتماعی فرد بسیار مفید باشد.

شما با یک استایلینگ درست می توانید بارها از یک لباس استفاده کنید و حتی کسی متوجه تکراری بودن آن نشود و این هنر استایلینگ است . شما این کار را می توانید با تمام لباس های خود انجام دهید . یکی دیگر از کارهایی که با هنر استایلینگ می شود انجام داد این است که با استایلینگ مناسب می توان ایرادهای اندامی را بر طرف کرد و همه چیز را بهتر و زیباتر جلوه داد.

انواع سبک های شخصیتی مد

فرهنگی / وسترن / محافظه کار/ پانک / راک / گوتیک / سنت شکن / هنری / کلاسیک / نامتعارف / خودنمایانه / مسحورکننده / احساساتی / هنری و…

انواع استایل های مد

کژوال / خیابانی /هنری/ کلاسیک / اگزوتیک / ویمسیکال / کاو گرل/ تام بوی / پانک / بوهو/ ورزشی / دخترانه / پسرانه و…

انواع استایلینگ
استایلینگ
  • مهربان خسروی
  • فروردین 18, 1401
  • 2921Visit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

search in site

Loading ...
بستن
مقایسه