body type for stylling

چگونه استایل خوبی داشته باشیم

چطور استایل خودمو داشته باشم؟شاید بهتر باشد برای رسیدن به پاسخ این سوال مدتی نحوه ی زندگی خود را تغییر دهید. شما نمی توانید سبک شخصی تان را بیابید فاقد آنکه شکل بدن خود را به خوبی بشناسید. تنها با این شناخت است که می توانید لباسی مناسب برای خودتان انتخاب کنید. در خانه مد حامده مزیدی ما به شما کمک می‌کنیم تا در کنار شناختی دقیق از استایل خود، بتوانید به بهترین شکل آن را به نمایش بگذارید.

شاید لباسی را بر تن یک سوپراستار ببینید و تحسین کنید اما آن لباس روی بدن شما به خوبی ننشیند. پس بهتر است به جای انتخاب لباسی که دوست دارید، خوب خودتان ارزیابی کنید و لباس مناسب را برگزینید.

لباس مناسب با توجه به شکل بدن تان شما را زیباتر جلوه می دهد. در غیر این صورت، شما تنها یک لباس را فاقد در نظر گرفتن فلسفه آن انتخاب کرده اید و صرفاً یک دنباله رو هستید.

چگونه استایل خوبی داشته باشیم

1- رنگ‌های خود را پیدا کنید

اولین راه برای یافتن پاسخ سوال چگونه استایل خوبی داشته باشیم ، این است که بدانید چه رنگی به شما می‌آید و چه رنگی مناسب شما نیست. مهم‌ترین فاکتور برای تصمیم گیری، دانستن این است که چه رنگ‌هایی با رنگ پوست و موی شما هماهنگ هستند.

با این که روش‌های مختلفی برای انتخاب پالت رنگ هایتان وجود دارند، مردم با رنگ پوست و موی مشابه در دسته‌ی مشابهی قرار می‌گیرند. پوست و مو‌های روشن‌تر در دسته «پاییزی» با رنگ‌های تناژ گرم قرار می‌گیرند.

در حالی که پوست و مو‌های تیره‌تر بیشتر با رنگ‌های «بهاری» روشن کامل می‌شوند.

skin color
رنگ پوست و ست لباس

2- فرم بدن خود را در نظر بگیرید

در دومین گام از یافتن پاسخ سوال چگونه استایل خوبی داشته باشیم باید بگوییم اطلاع از فرم بدن یکی دیگر از فاکتور‌های کلیدی برای داشتن یک استایل با اعتماد به نفس است. نیازی نیست که همه یک سایز و نسبت اندامی داشته باشند.

بلکه چیزی که مهم است، پوشیدن لباس‌هایی که فرم بی همتای بدن شما را به زیبایی به نمایش می‌گذارند هستند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کند تا با اعتماد به نفس جلوه گری کنید.

چه فرم گلابی مانند دارید، چه فرم سیب مانند، چه قد بلند هستید چه قد کوتاه، این پوشیدن لباس مناسب فرم بدنتان است که شما را جذاب و متفاوت می‌کند و یک استایل با اعتماد به نفس به شما می‌بخشد.

body type
فرم های متفاوت بدن

3. سبک زندگی و روحیات‌تان را در نظر بگیرید

نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است، سبک زندگی شما است. همان‌طور که شخصیت شما بر نوع استایل و پوشش شما تاثیر می‌گذارد، بالعکس آن هم ممکن است. این نکته را دریابید . پاسخ سوال چگونه استایل خوبی داشته باشیم را خواهید یافت.

زمانی که یک استایل را برای خود انتخاب کنید باید بدانید که آیا تصویر مناسبی از سبک زندگی یا شخصیت شما را به درستی نشان می‌دهد یا خیر. با توجه به هر موقعیتی باید استایل مناسب را انتخاب کنید.

به عنوان مثال زمانی که به سر کار می‌روید، مهمانی، دور همی دوستانه و …. باید حواس‌تان باشد که آیا آن لباس در خور رشته‌ی کاری شما، فرهنگ جامعه و شخصیت شما باشد.

مورد بعدی احساسی است که بعد از پوشیدن لباس به خودتان پیدا می‌کنید. قطعاً روحیه شما در داشتن حس خوبی که از خودتان می‌گیرید، بسیار مهم است.

گاهاً حس خوبی که با پوشیدن لباس ساده‌ای که بسیار مناسب با حالات درونی‌مان است پیدا می‌کنیم با لباس‌های گران قیمت و سنگین به دست نمی‌آوریم.

بنابراین شما باید بدانید در چه لباس‌هایی حس بهتری به خود دارید. این حس در زمان‌هایی که برای انتخاب لباس سردرگم می‌شوید به کمک‌تان می‌آید.

4. می‌توانید از افراد مورد علاقه‌تان در تیپ و استایل الهام بگیرید

شاید پاسخ سوال چگونه استایل خوبی داشته باشیم شما در دستان دوستان و اطرافیان شما باشد.

امروزه با گسترش فناوری‌هایی مثل اینترنت، افراد به راحتی می‌توانند در وبسایت‌های مد و پوشاک، صفحات مجازی سلبریتی‌ها، اینستاگرام، فروشگاه‌های اینترنتی لباس و پوشاک به گشت‌وگذار بپردازند.

بارها شده است که با دیدن فرد مورد علاقه‌مان در لباس، به وجد بیایم و ذوق زده شویم. این صفحات ما را با ایده‌های مختلف در این زمینه آشنا می‌کند و گاهی در تصمیم گیری‌های ما برای ست کردن و نحوه‌ی استایل‌مان، کمک‌مان می‌کند.

همچنین ممکن است باعث شود چیزهایی که امتحان نکرده ایم ولی دوست داریم را امتحان کنیم. پس بررسی این صفحات لباس و دنبال کردن تصاویر افراد مورد علاقه‌مان در پیدا کردن استایل خودمان خالی از لطف نیست.

5. به رنگ‌های مورد علاقه‌تان و تأثیر ترکیب آن‌ها با یکدیگر توجه کنید

رنگ‌ها می توانند در استایل و تیپ شما تأثیرات مثبت زیادی بر جای بگذارند. باید بدانید چه رنگ‌هایی را دوست دارید و حس خوبی را به شما منتقل می‌کند.

رنگ‌های مکمل که با هم استفاده می‌شوند و جلوه‌ی لباس را چندین برابر می‌کنند را بشناسید. همچنین با توجه به فصل سال و رنگ پوست خود، بهترین ترکیب رنگی برای لباس‌های‌تان را انتخاب کنید.

از امتحان کردن لباس‌های رنگی نترسید و سعی کنید در موقعیت‌ها و شرایط مختلف از رنگ‌های مناسب استفاده کنید. هیچ وقت به بهانه‌ی سن و موقعیت، خود را به یک رنگ خاص محدود نکنید. رنگ‌ها یک راه برای یافتن استایل شخصی خودتان است.

6. یک دفترچه‌ی یادداشت و یک آرشیو از استایل مورد علاقه خود تهیه کنید.

یکی از مواردی که از خرید لباس‌هایی که متناسب استایل‌تان نیست جلوگیری می‌کند، تهیه یک آرشیو برای خودتان است. لباس‌هایی که الهام بخش‌تان است را در یک دفترچه‌ی یادداشت بنویسید.

توجه داشته باشید که در مسیر رسیدن به پاسخ سوال چگونه استایل خوبی داشته باشیم ممکن است با خرید لباس های نامناسب و گران قیمت هزینه های گزافی را متحمل شوید .

همچنین امروزه همه‌ی افراد دارای گوشی‌های هوشمند هستند. اگر روزی با پوشیدن یک لباس حس خوبی گرفتید، از یک لباس پشت ویترین فروشگاه یا صفحات اینستاگرام فشن‌ها خوش‌تان آمد، از آن‌ها عکس بگیرید و یک آرشیو برای خود تهیه کنید.

با یادداشت کردن و تهیه یک آلبوم می‌توانید استایل مورد نظر خود را بهتر بشناسید و از بسیاری از اشتباهات در هنگام خرید جلوگیری کنید.

سخن آخر

در انتهای مطلب چگونه استایل خوبی داشته باشیم باید گفت که بهترین راه برای شکل دادن استایل شخصی، اعتماد به غرایز خود و گوش دادن به حرف دل است.پس حتی اگر دیگران درباره استایل شما نظر  منفی دادند، این خود شما هستید که باید آن استایل را دوست داشته باشید و با  آن احساس راحتی کنید. امیدواریم مقاله چگونه استایل خوبی داشته باشیم برای شما مفید بوده باشد.

  • مهربان خسروی
  • فروردین 18, 1401
  • 2849Visit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

search in site

Loading ...
بستن
مقایسه